قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۴/۰۸|رشد ۲۰درصدی قیمت نفت در نیمه اول ۲۰۱۹

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، قیمت نفت در روز جمعه کاهش یافت ولی دومین افزایش هفتگی را پیش از مذاکرات تجاری بین رؤسای جمهور چین و آمریکا و تمدید احتمالی توافق کاهش تولید اوپک ثبت کرد.
قیمت قراردادهای آتی نفت خام برنت 93 سنت کاهش یافت و به 64.74 دلار در هر بشکه رسید. قیمت قراردادهای آتی نفت برنت در ماه اوت روی 66.55 دلار در هر بشکه ثابت ماند. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم 96 سنت پایین آمد و به 58.47 دلار در هر بشکه رسید.
نفت برنت در نیمه اول 2019، 20 درصد افزایش قیمت داشته در حالی که قیمت نفت آمریکا بیش از 25 درصد بالا رفته است. هر دوی این شاخص‌ها دومین افزایش هفتگی پیاپی را نشان دادند.
سران کشورهای جی20 روز جمعه و شنبه در اوساکای ژاپن دیدار کردند ولی مهمترین دیدار بین دونالد ترامپ و شی جین پینگ، رؤسای جمهور آمریکا و چین در روز شنبه بوده است.
یک جنگ تجاری بین دو اقتصاد برتر دنیا بر قیمت‌ها تأثیر گذاشته و ترس از ضربه خوردن تقاضای نفت به‌خاطر کند شدن رشد اقتصادی را بالا برده است.
اوپک و تولیدکنندگان غیراوپک به‌رهبری روسیه اول و دوم جولای در وین دیدار می‌کنند تا در مورد تمدید توافق کاهش تولید تصمیم‌گیری کنند.
طبق گفته الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، این کشور تولید خود را در ژوئن کمی بیشتر از سهمیه‌اش از توافق اوپک پایین آورده است.
اوپک و متحدانش توافق کردند تولید نفت را از اول ژانویه 1.2 میلیون بشکه در روز کاهش دهند.
طبق نظرسنجی از 42 اقتصاددان و تحلیلگر، پیش‌بینی می‌شود قیمت نفت برنت به میانگین 67.59 دلار در هر بشکه در 2019 برسد که از تخمین 68.84 دلار ماه می کمتر است.
درگیری بین ایران و آمریکا هم بر بازار تأثیر می‌گذارد.
تولید بالای نفت خام آمریکا هم قیمت نفت را پایین نگه داشته است.‌ تولید نفت آمریکا در آوریل به رکورد تازه‌ای رسید و از 12 میلیون بشکه در روز گذشت.

انتهای پیام/*124

 

برچسب ها:

بازار