تخلف یک سایت در اعلام قیمت مسکن برخلاف دستور فتا/ خسروی: قیمت با هماهنگی وزارت راه درج می‌شود

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم پس از نوسانات شدید قیمتی در بخش های مختلف  از جمله خودرو و مسکن که از سال گذشته تا اوایل امسال این حوزه ها را دچار چالش های اساسی کرد، رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان‌یافته پلیس فتا اوایل اردیبهشت ماه امسال از حذف درج قیمت های بازار خودرو و مسکن توسط سایت های واسطه به عنوان یکی از عوامل موثر در افزایش قیمت ها خبر داد.

مصطفی نوروزی در این باره گفته بود: به واسطه فعالیت سودجویان و تعدادی از دلالان فعال در این حوزه و فعالیت گسترده و سازمان‌یافته این افراد در سایتهای واسط، شاهد افزایش بی‌رویه خارج از عرف قیمت خودرو و مسکن هستیم.

وی بیان کرد:افزایش قیمت بی‌رویه  قیمت خودرو و مسکن باعث ایجاد نگرانی و سردرگمی مصرف‌کنندگان شده و پلیس فتا به منظور ارتقاء امنیت کاربران پیرامون فعالیت در بازا‌رهای آنلاین و سایتهای درج آگهی در فضای مجازی، جلسات متعددی با مراجعه محترم قضایی برگزار و برابر پیگیری‌های صورت گرفته دستور سرپرست محترم دادسرای ناحیه 31 تهران، حذف قیمتهای بازار خودرو و مسکن به مدیران سایتهای واسط ابلاغ شد.

وی تصریح کرد: با رصد دائمی و مستمر فعالیت اینگونه سایتها در بستر فضای مجازی از روز گذشته شاهد حذف قیمت خودرو و مسکن در این سایتها بوده‌ایم و امید است با همکاری و تعامل بیش از پیش مدیران این سایتها با پلیس فتا شاهد ایجاد آرامش و ثبات نسبی و کاهش التهاب پیش آمده باشیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، این در حالی است که به تازگی یکی از سایت های واسط مسکن اقدام به درج قیمت ها کرده؛ البته مدیران سایت "ک" از ترفند درج کلمه "توافقی" برای آگهی های خود استفاده می کنند اما وقتی کاربر روی فایل مورد نظر "کلیک" می کند قیمت آگهی را می تواند مشاهده کند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک می گوید سایت "ک" با همکاری و توافق وزارت راه و شهرسازی اقدام به درج قیمت ها کرده و ما با این کار بر اساس تاکید پلیس فتا مخالفیم.

مصطفی‌ قلی‌خسروی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با تاکید بر این که پس از ابلاغ پلیس فتا سایت های واسط درج قیمت از آگهی مسکن خود را حذف کردند، گفت: این در حالی است که اخیرا سایت "ک" بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته و توافق با وزارت راه و شهرسازی قیمت آگهی مسکن را درج می کند.

وی با تاکید بر این که 100 درصد با این کار مخالفیم، تصریح کرد: با وزارت راه و شهرسازی مذاکراتی داشته ایم مبنی بر این که بتوانیم طرحی را اجرا کنیم تا مردم بتوانند از طریق تلفن های همراه به جدیدترین قیمت های معاملات ثبت شده یعنی قیمت واقعی محله های مختلف دسترسی داشته باشند.

وی تاکید کرد: این کار موجب جلوگیری از هرج و مرج در بازار مسکن می شود چراکه قیمت های واقعی اعلام شده و دیگر سوداگران و دلالان نمی توانند با درج قیمت های نجومی در برخی سایت ها، بازار را بهم بریزند. 

انتهای پیام/

برچسب ها:

بازار