تولید خودروی باکیفیت حق مردم است/آمارهای کشته‌های جاده‌ای نشان از کیفیت پایین خودروها دارد

مجلس موافق افزایش قیمت نیست/ دولت اختیار دارد قیمت سوخت را افزایش دهدرضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت روز سه‌شنبه از توقف تولید چهار خودرو در سال ۹۸ و ابتدای سال ۹۹ خبر داد. او اصلاح ساختار و ساماندهی صنعت خودرو را یکی از برنامه‌های جدی وزارت صمت دانسته است.

به گزارش «تابناک»؛حال قرار است تولید پژو ۴۰۵ glx بنزینی تا پایان امسال و تولید سه نوع پراید نیز در ماه‌های آینده متوقف شود.

در همین خصوص، فریده اولادقباد نماینده تهران در مجلس دهم گفت: تولید خودروی داخلی باکیفیت جزو حقوق مردم است که ضرورت دارد خودروسازان ما به آن توجه داشته باشند. وقتی مردم به‌عنوان مشتری روی به خرید محصولات دو خودروساز کشور می‌آورند انتظار دارند خودرویی را خریداری کنند که هنگام استفاده از آن احساس آرامش و امنیت داشته باشند.

وی افزود: بسیاری از آمارهای کشته‌های جاده‌ای و شهری نشان از کیفیت پایین خودروها دارد و به نوعی پس از بعضی بیماری‌ها که منجر به از دست رفتن برخی از مردم شده، آمارها در این حوزه بسیار بالاست.

یعنی آمار مرگ و میر در تصادفات با بعضی بیماری‌های سخت برابری می‌کند. همین یک اتفاق کافیست تا یک بار برای همیشه به تولید خودروهای بی‌کیفیت پایان دهیم، زیرا جان مردم باید در راس اولویت هر دولتی باشد.

رییس فراکسیون زنان مجلس تصریح کرد: حال که در شرایط تحریم هستیم باید فضایی را ایجاد کنیم که در بسیاری از صنایع خودکفا شویم و بدون تردید یکی از این صنایع که هنوز با خودکفایی صد درصدی فاصله دارد، خودرو است.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: هنوز قطعاتی از خودروها وجود دارند که دانش و تکنولوژی آن در داخل به‌وجود نیامده، هرچند که تحرکات خوبی در این راستا به میدان عمل رسیده است. انتظار شهروندان از خودروسازان رعایت استاندارها است، زیرا باید برای پول مشتری ارزش قائل شد تا بی‌اعتمادی‌های گذشته به حداقل برسد.

اولادقباد اظهار داشت: تصمیم وزیر صمت برای توقف چهار خودرو بی‌کیفیت، تصمیمی درست بود که جا داشت زودتر از این هم صورت می‌گرفت. امروز نظارت در تمام بخش‌ها ضروری است. متاسفانه به‌دلیل نبود نظارت کافی هزینه زیادی روی دست کشور مانده که امیدوارم این نظارت در همه حوزه‌ها و مخصوصاً صنعت خودرو به شایستگی اجرا شود.

نماینده مردم تهران گفت: رونق تولید شعار کشور است؛ وقتی این شعار به واقعیت تبدیل می‌شود که اراده‌ها به حرکت دربیایند. ما به‌عنوان مسئولان کشور زمانی باید مردم را دعوت به حمایت از کالای ایرانی کنیم که تصمیمات درستی در عرصه اقتصادی برای آن‌ها گرفته باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مطمئناً توقف تولید خودروهای بی‌کیفیت یک گام بزرگ در جهت اعتمادسازی مردم خواهد بود.

برچسب ها:

مجلس