توجه به حوزه تحقیقاتی جدید در درمان سرطان، دانشمندان جوان را ترغیب می‌کند

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع­ رسانی جایزه مصطفی(ص)، تالار وحدت صبح امروز میزبان سومین آیین اعطای جایزه مصطفی(ص) به پنج برگزیده جهان اسلام بود.

این مراسم با حضور علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس شورای سیاست­گذاری جایزه مصطفی(ص)، حمید طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی و علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جوایز پنج برگزیده این دوره اهدا شد.

اوگور شاهین (Ugur Shahin) برگزیده سومین دوره جایزه مصطفی(ص) از کشور ترکیه و ساکن آلمان، در آیین دریافت جایزه خود در تالار وحدت اظهار داشت: از اینکه به عنوان یکی از برگزیدگان جایزه مصطفی(ص) انتخاب شده ام، واقعا خوشحال هستم.

وی که برای تحقیقات خود در زمینه درمان سرطان برگزیده این جایزه شده است، ادامه داد: پیام انتخاب شدن به عنوان برگزیده در این جایزه ارزشمند، واقعا موجب خوشحالی و شگفت‌زدگی من شد.

استاد دانشگاه ماینتس آلمان اظهار داشت: یکی از برتری­های این جایزه ضمن ارزش­دادن به دانشمندان و نوآوران، شناخت و اهمیت­دادن به حوزه تحقیقاتی بنده به عنوان حوزه­ای جدید و درمان سرطان به وسیله ایمنی‌درمانی است. بسیاری از دانشمندان معتقدند، آینده درمان سرطان با این روش میسر است؛ زیرا بیماریِ هر بیمار مبتلا به سرطان، مختص خود است و برای درمان او نیاز به دارویی خاص هست که بر اساس اطلاعات ژنتیکی وی تولید می شود.

شاهین افزود: تحقیقات ما به معنای گردآوردن همه دانش موجود در کره زمین برای نجات­­دادن زندگی یک بیمار سرطانی است؛ این عقیده که نجات دادن زندگی یک انسان به معنای نجات زندگی همه بشریت است و در اسلام نیز وجود دارد.

توجه جایزه مصطفی(ص) به حوزه تحقیقاتی بنده باعث تشویق و ترغیب دانشمندان جوان و محققان می­شود تا به سهم خود در تقویت این باور مهم کمک کنند.

وی با اشاره به برنامه­های هفته جایزه مصطفی(ص) 2019 نیز گفت: دیروز (یکشنبه) فرصت خوبی برای ارتباط با محققان، استادان و دانشجویان دکتری ایرانی و دیگر کشورها بود و گفت وگوهای خوبی نیز داشتیم و دوستی های جدیدی  بین ما برقرار شد.

وی در پایان از همه اعضای بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) تقدیر کرد.

انتهای پیام/