قانعی: تلاش برای تولید کیت‌های تشخیص کرونا توسط محققان کشور

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، مصطفی قانعی دبیر توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جلسه مقابله با ویروس کرونا که صبح امروز در محل معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برگزار شد، گفت: خوشبختیم که با زیرساخت‌هایی که در کشور طی چند سال گذشته پدید آمده شرکت زیست فناوری را به ۶۰۰ شرکت رساندیم.

وی افزود: بحث تولید کیت‌های تشخیص کرونا در کشور مطرح شد. تعدادی کیت اهدایی از چین به ایران آمده است، توسط انستیتو پاستور در کشور توزیع شد تا کیت‌ها بتوانند یک تا دو ماه پاسخگو باشند. در معاونت علمی تلاش کردیم با اعلامی که برای تولید کیت داخلی بین شرکت‌های زیستی داشتیم، بلافاصله بعد از محموله خارجی با تولید داخلی پاسخگو باشیم.

دبیر توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: پیش‌بینی این بود که ۵ تا ۱۰ شرکت اعلام آمادگی کنند اما در این بین ۵۰ شرکت برای ساخت کیت اعلام آمادگی کردند که احتمالا از بین آنها به ۵ شرکت برسیم تا در سریع‌ترین زمان و بالاترین کیفیت مورد تأیید سازمان غذا و دارو این کیت‌ها را تولید کنیم تا قبل از پایان کیت‌های خارجی، کیت ایرانی در بازار داشته باشیم.

ادامه دارد...