نحوه فعالیت پرسنل دانشگاه پیام نور سراسر کشور اعلام شد

امیر حسین بهروز مدیر کل روابط عمومی دانشگاه پیام نور در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به اعلام نحوه فعالیت پرسنل دانشگاه گفت:  با توجه به اعلام تعطیلی دانشگاه ها به تشخیص وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و رئیس ستاد فرماندهی مقابله با کرونا و اختیارات تفویض شده برای اعمال بهینه سیاست های تعیین شده در پروتکل های کاهش فراگیری بیماری های واگیر و همچنین به منظور جلوگیری از وقفه در ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، نحوه حضور اعضای سازمان مرکزی، ستاد استانی، مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور تا پایان سال جاری تعیین شد.

* دورکاری کارمندان باید با تأیید مدیرکل اموراداری انجام شود

وی افزود:سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور واحدهای ستادی شامل حوزه ریاست، معاونت ها، دفاتر، ادارات کل و بخش های علمی با حداکثر یک سوم اعضا (به صورت شیفتی) فعال و سایر اعضا در مواقع عدم حضور با استفاده از نرم افزارهای اتوماسیون اداری، سامانه ی جامع erp، سیستم جامع گلستان، سامانه آموزشهای الکترونیکی و سامانه پیشخوان خدمت در قالب دورکاری امور محول شده را در منزل انجام داده وکارکرد اعضا (شیفت و غیر شیفت) در ایام موصوف بدون ثبت اثر انگشت با اعلام اعضا،تایید مدیر بلافصل و تایید مدیرکل اموراداری صورت پذیرد.

* برنامه ریزی معاونان برای حضور یک فرد در تمام روزهای رسمی کار

بهروز تصریح کرد: معاونین، مدیران کل و روسای بخش های علمی مکلفند به نحوی برنامه ریزی نمایند که حداقل در تمام روزهای رسمی کار، شخصی با اختیار کامل (دارای حق امضا) نسبت به انجام هماهنگی های لازم حضور یابد.

وی ادامه داد: مدیران و کارکنان مشمول دورکاری مکلفند ضمن ارتباط مستمر، نسبت به انجام امور محول شده در منزل اقدام کنند. عدم دسترسی در ساعات اداری روزهای دورکاری به منزله ی غیبت منظور خواهد شد.

* فعالیت استان ها به صورت مجازی در قالب نرم افزارهای اتوماسیون اداری است

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نوردرباره فعالیت دانشگاه پیام نور استان ها اضافه کرد: ساماندهی فعالیت و حضور همکاران در مراکز و واحد ها از طریق شیفت بندی و استفاده از ظرفیت دورکاری و ارائه خدمات آموزشی و دانشجویی به صورت مجازی و از راه دور و در قالب نرم افزارهای اتوماسیون اداری، سامانه ی جامع erp، سیستم جامع گلستان، سامانه آموزشهای الکترونیکی و سامانه پیشخوان خدمت صورت می گیرد.

* اعضای مراکز به انجام امور محول شده در منزل اقدام کنند

وی افزود: اعضای مراکز و واحدها غیر از مراکز استانی مکلفند با هماهنگی رئیس مرکز واحد ضمن ارتباط مستمر نسبت به انجام امور محول شده در منزل اقدام و صرفا در موارد خاص و استثنا به تشخیص مقام مجاز (رئیس مرکز - واحد) در محل خدمت حضور یابند. عدم دسترسی در ساعات اداری روزهای دورکاری به منزله ی غیبت منظور خواهد شد. کارکرد اعضا در مدت موصوف با اعلام اعضا،تایید مدیر بلافصل و تایید رئیس مرکز صورت پذیرد. 

* ستادهای استانی با حداکثر یک سوم اعضا (به صورت شیفتی) فعال هستند

بهروز خاطر نشان کرد: ستادهای استانی و مراکز استانی با حداکثر یک سوم اعضا (به صورت شیفتی) فعال و سایر اعضا در مواقع عدم حضور با استفاده از نرم افزارهای اتوماسیون اداری، سامانه ی جامع erp، سیستم جامع گلستان، سامانه آموزشهای الکترونیکی و سامانه پیشخوان خدمت در قالب دورکاری امور محول شده را در منزل انجام داده و کارکرد اعضا (شیفت و غیرشیفت) با اعلام اعضا،تایید مدیر بلافصل و تایید مدیر اداری استان صورت پذیرد. 

*  عدم دسترسی در ساعات اداری روزهای دورکاری به منزله ی غیبت است

وی افزود:  مدیران و کارکنان مشمول دورکاری مکلفند در ساعات رسمی کار در دسترس بوده و با ارتباط مستمر با محل خدمت امور محول شده را انجام دهند و عدم دسترسی در ساعات اداری روزهای دورکاری به منزله ی غیبت منظور خواهد شد.

* تمامی مهمانسراهای دانشگاه پیام نور، تا اطلاع ثانوی تعطیل است
مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور یادآورشد: معاونین، مدیران و روسای علاوه بر رعایت موارد فوق الزامات ذیل را نیز مد نظر داشته باشندزیرا  پیرو نامه شماره 65690/4/د در اسفند سال جاری تمامی مهمانسراهای دانشگاه پیام نور، تا اطلاع ثانوی تعطیل و از ارائه خدمات به متقاضیان معذور می باشد. همچنین افراد آسیب پذیر دارای بیماری های زمینه ای مثل قلبی عروقی، ریوی، دیابت، بیماری کبدی مزمن، بیماری کلیوی مزمن، افراد باسابقه سرطان، بیماری های خاص، وجود هرگونه بیماری نقص ایمنی (مادرزادی یا اکتسابی)، افراد با سابقه استفاده طولانی از کورتون، مبتلایان به بیماری ایدز، مادران باردار، دارای پاس شیر و کودکان زیر ده سال با تایید پزشک معتمد دستگاه با استفاده از مرخصی استعلاجی یا دورکاری، حداقل حضور در محل کار را داشته باشند.
کاهش ساعت کاری روزانه ی کارکنان در سازمان مرکزی و ستادهای استانی بر اساس مصوبات استانداری مربوطه است. 

*  تصمیمات ستاد فرماندهی مقابله با کرونابررویه های ابلاغی ارجحیت خواهد داشت

وی در پایان گفت: در صورت تغییر احتمالی شرایط، متناسب با تصمیمات ستاد فرماندهی مقابله با کرونا و تصمیمات ابلاغی از سوی استانداری ها با هماهنگی معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه بر رویه های ابلاغی ارجحیت خواهد داشت.
انتهای پیام/