آستان حضرت معصومه (س) از امروز شبانه‌روزی می‌شود

به گزارش مشرق، حرم نورانی حضرت معصومه (س) از امروز به صورت شبانه‌روزی پذیرای زائران و مجاوران کریمه اهل بیت (ع) خواهد بود.

با هماهنگی ستاد مبارزه با کرونا این اتفاق با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی صورت می‌گیرد و عاشقان اهل بیت (ع) می‌توانند با حضور در حرم از فضای معنوی آستان استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:

فیلم/ اولین شبی که زائران بدون محدودیت به زیارت آمدند

بازگشایی 24 ساعته حرم مطهر رضوی

همزمان با شیوع کرونا و از روز ۲۷ اسفندماه با تصویب ستاد مبارزه با کرونا آستان‌های مقدس کشور و مساجد و حسینیه‌ها جهت پیشگیری از این بیماری تعطیل شدند. این تعطیلی تا حدود ۷۰ روز ادامه داشت، تا اینکه از ۵ خردادماه یعنی دوشنبه هفته گذشته و همزمان با عید فطر فعالیت این اماکن نورانی به صورت محدود از یک ساعت پس از طلوع آفتاب تا یک ساعت پیش از غروب آفتاب از سر گرفته شد.

دیدار سه روز قبل وزیر بهداشت و تولیت آستان قدس رضوی فرصتی شد برای هماهنگی‌های بیشتر جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به این صورت آستان قدس رضوی از روز جمعه ۹ خرداد فعالیتش به صورت ۲۴ ساعته درآمد.

به گزارش فارس آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) هم که تا پیش از شیوع کرونا همه روزه تا ساعت ۱۱ شب پذیرای زائران و مجاوران بود به روال سابق بازگشته و تا این ساعت درب‌های حرم بر روی عموم باز است.

مسجد مقدس جمکران هم لحظاتی پیش اعلام کرد که درب‌های این مکان مقدس از امروز به صورت شبانه‌روزی برروی عاشقان امام زمان (عج) باز است و زائران و مجاوران می‌توانند به صورت شبانه‌روزی در این مکان مقدس حضور یابند.

پیش از این هم آستان قدس رضوی اعلام کرده به صورت ۲۴ ساعته پذیرای زائران و مجاوران است.

برچسب ها:

فرهنگ و هنر