اعلام جزئیات ثبت‌نام مدارس +شرایط

به گزارش مشرق به نقل از صدا وسیما، رئیس ستاد ثبت نام وزارت آموزش و پرورش از آغاز ثبت نام در مدارس از امروز (۱۲ خرداد) خبر داد و گفت: ثبت نام‌ها در روزهای دوشنبه و چهارشنبه هر هفته انجام می‌شود و تا پایان مرداد ادامه خواهد داشت.

خانم رضوان حکیم‌زاده گفت: دانش آموزان میان پایه برای ثبت نام نیاز به حضور در مدارس ندارند اما ثبت نام دانش آموزان ورودی به مقاطع بالاتر و کلاس اولی ها به صورت حضوری و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی انجام خواهد شد.

ببینید:

عکس/ کلاس درس در نخلستان

وی افزود: اعمال هرگونه شرط معدل و انضباط برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس دولتی غیرقانونی و فقط بر اساس محدوده جغرافیایی است و دبیرستان های غیردولتی دوره اول هم مجاز به آزمون ورودی برای ثبت نام نیستند.

رئیس ستاد ثبت نام وزارت آموزش و پرورش گفت: ثبت نام مدارس هر هفته ، روزهای دوشنبه و چهارشنبه تا پایان مرداد ادامه خواهد داشت.

حکیم زاده افزود: ثبت نام دانش آموزانی که در برخی دروس نمره حدنصاب را کسب نکرده اند شهریور انجام می شود و مدیران مدارس سهمیه ثبت نامی آن ها را لحاظ خواهند کرد.حکیم زاده افزود: هم اکنون ستادهای ثبت نام در

تمام استان ها فعال است.

وی افزود: ثبت نام دوره های ابتدایی پس از ارزشیابی توصیفی آنان در سال تحصیلی گذشته امکان پذیر است.

حکیم زاده گفت : ثبت نام دوره های متوسطه اول و دوم نیز از نیمه دوم تیر آغاز می شود و تا پایان مرداد ادامه خواهد داشت.

رئیس ستاد ثبت نام وزارت آموزش و پرورش افزود: زمان ثبت نام برای دانش آموزان مناطق عشایری و همچنین مدارس غیرانتفاعی تا پایان شهریور افزایش می یابد.

وی گفت: پیش بینی می شود میزان نام نویسی در پایه اول ابتدایی ۴ و ۲ صدم درصد در مقایسه با پارسال افزایش یابد این در حالی است که تعداد دانش آموزان ۶ ساله تمام در مقایسه با پارسال ۴ و ۷ دهم درصد رشد داشته است .

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: به سبب نام نویسی دانش آموزان اتباع دیگر کشورها و همچنین بازماندگان از تحصیل تا سن ۹ سال پایه اول ابتدایی و همچنین دانش آموزانی که پارسال نتوانستند ارزشیابی های لازم برای نام نویسی در سال بعد آموزشی را کسب کنند و نیاز به آموزش مجدد دارند ، آمار نام نویسی در پایه اول بیشتر از دانش آموزان ۶ ساله تمام کشور است.

حکیم زاده گفت : با همکاری سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور طرح سنجش سلامت دانش آموزان ورود به دبستان از اول تیر آغاز می شود.

وی افزود: ثبت نام دانش آموزان پایه اول به صورت مقدماتی در خرداد انجام و پس از اجرای طرح سنجش سلامت این ثبت نام نهایی می شود.

معاون وزیر امورش و پرورش با اشاره به تأکید وزیر آموزش و پرورش بر انجام دان ثبت نام ها در زمانبندی های هرساله گفت: وزارت آموزش و پرورش دو طرح برای زمان فقدان شیوع کرونا و یا شیوع کووید ۱۹ برای سال تحصیلی آینده طراحی کرده است .

وی گفت: به طور قطع استفاده از فضای مجازی به عنوان روش ترکیبی برای ارتقای کیفیت آموزش در زمان پساکرونا نیز استفاده خواهد شد.

حکیم زاده افزود: ثبت نام حضوری دانش آموزان پس از تکمیل در سامانه ثبت نام، در سامانه «شاد» نیز وارد خواهد شد و کلاس های دانش آموزان در فضای مجازی همزمان با ثبت نام فعال می شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: در تابستان نیز برنامه های کمک آموزشی برای دانش آموزان ابتدایی و پیش دبستانی در نظر گرفته شده است .

رئیس ستاد ثبت نام وزارت آموزش و پرورش افزود: نام نویسی دانش آموزان پیش دبستانی همزمان با دانش آموزان کلاس اول خواهد بود اما بازه زمانی آن به ویژه در مناطق محروم و یا دو زبانه بیشتر خواهد بود.

برچسب ها:

فرهنگ و هنر