کاهش ۱۱ درصدی تصادفات برون شهری در کردستان

به گزارش خبرنگار مهر، محمدراشد مدرس گرجی عصر امروز در جلسه کمیسیون ایمنی و کاهش سوانح رانندگی راه‌های استان اظهار کرد: از ابتدای امسال تا پایان آبان تعداد تصادفات در جاده‌های برون شهری استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد کاهش داشته است و اما متأسفانه تصادفات منجر به فوت نزدیک به هشت درصد افزایش یافته است.

وی افزود: در این مدت همچنین تصادف مربوط به وسایل نقلیه سنگین هم سه درصد رشد را نشان می‌دهد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کردستان از گردنه مروارید در محور سنندج به کامیاران و محور صاحب به سقز به عنوان جاده‌های پرخطر استان با بیشترین تلفات نام برد.

مدرس گرجی خاطرنشان کرد: امور مرتبط به نصب علائم و وسایل محافظتی به شرکت ساخت و توسعه راه‌ها واگذار شد و امیدواریم در سریع‌ترین زمان ممکن صورت پذیرد.

محمدصدیق ثابتی مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان نیز در این جلسه اظهار کرد: در حال حاضر سه پیمانکار به دلیل حجم زیاد کار در محور گردنه صلوات آباد سنندج مشغول به فعالیت هستند و امیدواریم طی دو ماه این پروژه تکمیل شود.

وی به محور پرخطر صاحب به سقز اشاره کرد و گفت: راه و شهرسازی در ساخت و احداث این مسیر مشارکتی نداشته و شرکت ساخت راه‌ها متولی این امر است.

نصیرزاده نماینده شرکت ساخت راه‌ها در استان کردستان نیز در این جلسه اظهار کرد: در بحث گردنه مروارید کامیاران دور برگردان این مسیر را خط کشی شده و در آن مکان نیوجرسی‌ها را دپو کردیم که کار حمل و نصب آن انجام شود.

وی افزود: در مجموع هزار و ۲۰۰ عدد نیوجرسی برای مسیر چهار کیلومتری گردنه مروارید کامیاران نیاز است که برای اجرای این مهم نیازمند اعتبار ویژه هستیم.

بهمن مرادنیا استاندار کردستان با گله مندی و انتقاد از شرکت ساخت در مورد مشکلات ذکر شده در سطح استان از نماینده این شرکت خواست که هرچه زودتر به تعهدات خود در این زمینه‌ها عمل کنند.

وی از دستگاه‌های متولی امر در استان خواست که نقاط پرخطر و حادثه خیز در راه‌های مواصلاتی استان را به خوبی شناسایی کرده و برای کاهش آسیب‌ها در این خصوص با اولویت کاری همت کنند.

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود از افزایش تعداد فوتی‌ها و مجروحین تصادفات درون شهری ابراز نگرانی کرد و گفت: نصب دوربین‌های نظارتی در سطح معابر شهری از جمله راهکارها بوده و باید شهرداری هرچه زودتر در این خصوص اقدام کند.

برچسب ها:

اقتصادی