عضو هیات مدیره استقلال: حق پرسپولیس بود ۲-۳ گل دیگر بزند

به گزارش مشرق، حمیدرضا آصفی در همایش بین المللی دیپلماسی ورزشی با اشاره به اینکه تاکنون به دیپلماسی ورزشی کمتر توجه شده و بیشتر دیپلماسی اقتصادی، جنگی و سیاسی مدنظر قرار گرفته است، اظهار کرد: در کشورهای توسعه یافته، ورزش قهرمانی از بطن ورزش همگانی خارج می شود و این دو لازم و ملزوم یکدیگر هستند و نباید ورزش قهرمانی و همگانی جدا از یکدیگر دیده شوند.

وی ادامه داد: گستره و کارکرد ورزش، امروزه بسیار توسعه یافته است و اگر ورزش را شاخه ای ازدیپلماسی عمومی ببینیم، متوجه جایگاه بسیار مهم دیپلماسی ورزشی خواهیم شد.

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه و سفیر اسبق ایران در کشورهای آلمان و فرانسه با بیان اینکه در جمهوری اسلامی ایران برخورد با ورزش همیشه واکنشی عمل شده، رفتار کنشی نداشته ایم و برنامه محور نبوده ایم، گفت: این مسئله ما را عقب نگه داشته است و اگر می خواهیم دیپلماسی ورزشی را به خوبی پیش ببریم و فعالانه دنبال کنیم باید مقوله ورزش را استراتژیک ببینیم و فعالیت ها را کنش محور پیش ببریم.

آصفی افزود: موضوع دوم اینکه دخالت دولت در ورزش صرفا باید به خاطر حفظ منافع ملی و تقویت و توسعه ورزش باشد اما متاسفانه دولت ها معمولا در کشور ما منافع گروهی را ابتدا در نظر می گیرند و به همین دلیل یز طی سال های گذشته در این زمینه به مشکل خورده ایم.

وی تاکید کرد: اگر دیپلماسی ورزشی را از منطقه شروع و به صورت همه جانبه به مسئله نگاه کنیم، پشتوانه جدی برای دستگاه های دیپلماسی به صورت خاص و تمامی ارگان ها در روابط بین الملل به صورت عامل به وجود آورده ایم.

وی همچنین در مورد شهرآورد ۹۴ پایتخت، عنوان کرد: پرسپولیسی ها حق شان بود که دو تا سه گل دیگر بزنند و نتیجه شهرآورد می توانست پنج بر سه تمام شود اما فوتبال روی دیگر خود را نشان داد، به هر حال شرایط تیم می تواند به هم بریزد و هیئت مدیره استقلال نیز در این رابطه تشکیل جلسه داده است.

برچسب ها:

ورزش