فریبا: به یاد ندارم یک دربی اینقدر بدون تنش باشد

به گزارش مشرق، بهتاش فریبا در خصوص دربی ۹۴اظهار داشت: بازی که 4 گل داشته، موقعیت‌های زیادی در آن خلق شده، تک‌ به تک‌های زیادی در آن شکل گرفته، تغییر سیستم و تغییر تاکتیک در آن شاهد بودیم، 4 گل قشنگ داشته و هیجان زدن گل در دقیقه 90 در آن رخ داده، قطعا بازی است که هوادار از آن راضی بوده است.

وی افزود: از روز گذشته اظهارنظرهای متعددی را از کارشناسان و فوتبالی‌ها خواندم. یک نکته بسیار مهم در این بازی وجود داشت که هیچ فرد و هیچ رسانه‌ای به آن اشاره نکرد به جزء کیهان ورزشی که به این موضوع مهم پرداخت. این اولین دربی بود که هیچ بازیکن یا هیچ مربی تنش پیدا نکرد و فکر می‌کنم در کل یک بار محمود فکری و یک بار یحیی گل‌محمدی به داور اعتراض کردند. به یاد ندارم حتی در زمان بازی کردن خودمان چنین اتفاقی رخ داده باشد. رسانه‌ها وظیفه دارند وقتی یک بازیکن حرکت غیراخلاقی انجام می‌دهد و آن را بررسی می‌کنند، حالا هم وقتی یک دربی اخلاقی انجام شده، به آن بپردازند.

بیشتر بخوانید:

ناراحتی شدید فکری از مدیریت استقلال

پیشکسوت استقلال خاطر نشان کرد: نقطه قوت استقلال در 10 هفته گذشته، به نقطه ضعف تبدیل شده بود و بارها در مصاحبه‌هایم اشاره کردم که مدافعان وسط تیم در این هفته‌ها جزو بهترین‌ها بودند اما در این بازی دچار اشتباهات شدند.

وی خاطرنشان کرد: به این موضوع هم باید اشاره کنم هر بازیکنی در هر فصل یک بازی بد دارد و در زمان خود ما هم شرایط همینگونه بود. مثلاً عارف غلامی دو حرکت انجام شده که خیلی دیده شده اما حرکات مثبت زیادی داشت که واقعا دیده نشد. این بازیکن در جریان بازی خیلی توپ دفع کرد، خیلی از زوایا را بست و پشت مدافعان را به خوبی جمع می‌کرد، اما فقط روی آن دو صحنه دچار اشتباه شد.

پیشکسوت استقلال در خصوص تعویض‌های محمود فکری عنوان کرد: قبل از دربی به محل تمرین تیم رفتم و متوجه شدم شرایط کلی بسیار خوب است. فقط احمد موسوی در 30 دقیقه پایانی از زمین خارج شد که از او پرسیدم چه شد که تمرین را رها کردی؟ او گفت کمی درد دارد و نمی‌خواهم مصدومیتم بیشتر شود. بعد از بازی هم اعلام کرد که مصدومیت داشته و برای جلوگیری از مصدومیت از زمین تعویض شده است. کادر فنی کار عاقلانه‌ای کرد چون ممکن بود با ادامه بازی موسوی، عضله وی پاره شود و چند هفته را از دست بدهد.

فریبا با اشاره به تعویض دیاباته به جای موسوی گفت: خیلی‌ها گفتند این تعویض خوب بود ولی کاش در دقیقه 46 یک هافبک به جای دیاباته به زمین می‌آمد. بهترین زمان برای حضور دیاباته دقیقه 65 بود البته این را هم بگویم من در تمرینات استقلال زیاد حضور ندارم و نمی‌دانم وضعیت بدنی بازیکنان چگونه است و حتماً کادر فنی در آن شرایط تشخیص داده که دیاباته را به زمین بفرستد.در مورد نادری هم طبیعی بود این بازیکن بعد از 4، 5 هفته غیبت کمتر از 90 دقیقه بازی کند چون بازیکنی که از ترکیب دور می‌شود باید آرام آرام در ارنج قرار بگیرد.نادری روی گل اول پرسپولیس زیاد نزدیک غلامی شد وگرنه بازی خوبی انجام داد.

وی با اشاره به گل دقیقه 93 مهدی قائدی عنوان کرد: معمولاً گل‌های دقیقه آخر خیلی می‌چسبد به خصوص وقتی گل پیروزی رقم بخورد اما به هر حال وقتی بازی باخته تبدیل به مساوی می‌شود باید از آن لذت برد. از مدل گل زدن قائدی کیف کردم چون او توپ اول را استپ کرد و روی نفر دوم شوک داد و در حرکت سوم ضربه را زد این خلاقیت یک بازیکن را نشان می‌دهد که متأسفانه در فوتبال ایران از بین رفته است و فقط بازیکنی مثل قائدی چنین شرایطی را دارد.

فریبا یادآور شد: در صحنه‌ای که مسعود ریگی توپ را از روی خط دروازه برگشت داد کاملا مشخص بود که او یک گل را خرید. حرکت ریگی به اندازه کل بازی‌اش ارزش داشت من در مصاحبه‌های پیش از بازی هم اعلام کردم که خطرناک‌ترین بازیکن پرسپولیس احمد نورالهی است چون او خوب به خط حمله اضافه می‌شود و دیدید که روز گذشته هم در چند صحنه این کار را کرد و در نیمه دوم دو موقعیت را از دست داد.

پیشکسوت استقلال تاکید کرد: مربیان دوره نونهالان و نوجوانان باید به بازیکن یاد بدهند که از دو پایشان استفاده کنند. من وقتی در راه‌آهن بودم اردشیر لارودی 10 روز کفش پای راست من را از پایم درآورد که با پای چپم تمرین کنم مطمئن باشید اگر نورالهی بازیکن دو پایی بود در صحنه‌ای که ریگی توپ را از روی خط دروازه برگشت داد خیلی راحت با یک بغل پا توپ را تبدیل به گل می‌کرد در هر صورت شاهد فوتبال خوبی بودیم هر چند تا دقیقه آخر بازی حرص خوردیم اما در پایان از این بازی لذت بردیم.

وی در خصوص اقدام میلیچ برای ترک ایران عنوان کرد: واقعا از این  اقدام شوکه شدم و نمی‌دانم چه بگویم.

برچسب ها:

ورزش