آینده بازار بورس، آیا بازار بورس ایران تحلیل پذیر است؟

- اخبار بازار -

سوالی که پیوسته ذهن همه سرمایه گذاران، تازه واردان به بازار بورس و فعالان این حوزه را به خود مشغول کرده اینست که آیا بازار بورس ایران قابل تحلیل است؟ چگونه می شود در این بازار موفق عمل کرد؟ و به راستی بازی واقعی در این بازار چیست و بازیگران اصلی آن چه کسانی هستند؟

در جواب این سوال باید ابزار های تحلیل بازار، بازیگران اصلی آن و واقعیت های بازار را بررسی کنیم. رفتار خریدار و فروشنده که روند خود را در تحلیل تکنیکال(تحلیل از روی نمودار) نشان می دهد یک ابزار مهم تحلیل بازار بورس می باشد. 

صورت های مالی شرکت ها که در تحلیل بنیادی یا فاندامنتال نمود دارد نیز از ابزارهای تحلیل مهم دیگر  است. اما واقعیاتی در بازار بورس ایران وجود دارد که اگر نادیده گرفته شود تحلیل های ما را از اعتبار خارج می کند.

مهم ترین نکته این است که بزرگترین خریدار و فروشنده و ناظر و تصمیم گیر در بازار بورس ایران، دولت است.

بنابراین تحلیل تکنیکال در بازار بورس ایران بیشتر مطالعه رفتار دولت ها است

و تصمیمات بنیادی که خود را در صورت های مالی و تحلیل بنیادی نشان می دهد قبل از انتشار در اختیار سازمان انتشار دهنده که تحت مدیریت دولت است، قرار می گیرد.

بنابراین تحلیل بازار بورس ایران تحلیل رفتار دولت هاست.

 

تحلیل اینست که دولت در بودجه خود سهم درآمد از طریق اخذ مالیات از معاملات بازار بورس و سفته بازی(کسب درآمد از طریق نوسان قیمت سهام) در آن را چقدر در نظر گرفته است.

مثلا در شرایطی که ما در تحریم قرار گرفتیم دولت برای جبران کسر بودجه خود در دوره هایی مردم را تشویق به سرمایه گذاری در بازار میکند و پس از ورود نقدینگی به بازار یکباره از آن خارج می شود و به اینصورت کلی درآمد از بازار کسب می کند و کسری بودجه خود را جبران می کند.

نکته حائز اهمیت اینست که روندهای بسیار کلی در نمودارهای تکنیکال بازار بورس قابل تشخیص است.  بنابراین برای موفقیت در بازار بورس به جای توجه به نوسانات کوتاه مدت باید به نوسانات بلند مدت توجه نمود‌ و از نوسانات کوتاه مدت و روزانه صرف نظر کرد. زیرا ممکن در سرازیری سقوط قرار بگیرید و حتی نتوانید از بازار خارج شوید.

حتی اگر به تحلیل تکنیکال واقف نیستید، بسیار ساده می توانید از رفتار دولت متوجه شوید که کی وارد بازار شوید و کی از آن خارج شوید.

مثلا وقتی دولت با تمام قدرت رسانه ای در صدد تشویق مردم به حضور در بازار است و بازار بورس را بهترین مکان برای سرمایه گذاری می داند، زمان مناسبی برای ورود به بازار است. البته نکته مهم آنست که تا دیر نشده و دولت از بازار خارج نشده، باید بازار را ترک کرد و به طمع سود بیشتر نماند. به این صورت سود بسیار شیرین و قابل توجهی نصیبتان می شود.

از آنجا که ادامه تحریم ها و در نظر گرفته شدن سهم بورس در بودجه آینده دولت، نوید رونق مجدد و حرکات شاپی(صعود و نزول شدید) در بازار بورس را می دهد باید امیدوار باشیم دولت در ماه های پیش رو مجدد وارد بازار شود.

متاسفانه اکثر سرمایه گذاران آنجایی وارد بازار می شوند که دولت داره از بازار خارج میشه و به علت عرضه سهام توسط شرکت های حقوقی که سهامدار عمده آنها دولت است با افت شارپی سهامشان مواجه می شوند و متاسفانه کلی ضرر میکنند.

از اینکه تا انتهای مطالب با ما همراه بودید سپاسگزاریم. امیدواریم که این مباحث و اطلاعات، راهنمای کوچکی جهت رونق سرمایه گذاری و موفقیت مالی شما عزیزان باشد.

 هلدینگ آموزشی و خدماتی نیک اندیشان با داشتن کادری مجرب و اساتیدی متخصص، نخبه و با سابقه فعالیت در بازار بورس ایران برای دوره بورس، برای بالا بردن هوش مالی شما دوستان و آموزش کاربردی و متناسب با بازار بورس ایران، اقدام به برگزاری  دوره آموزش بورس  نموده است.

شایان ذکر است، که از امتیازات ویژه این موسسه پشتیبانی شما دوستان توسط استاد تا تسلط کامل در بازار است.

مدیر عامل هلدینگ نیک اندیشان آقای دکتر حمزه شیخ، کارآفرین، استاد دانشگاه و مشاور مدیریت، اقتصاد و سرمایه گذاری و کارشناس اقتصادی صدا و سیما می باشد.

 

نیک اندیشان  برند برتر آموزش و کاریابی در کشور و ارائه دهنده خدمات آموزشی، دیجیتال مارکتینگ، استاندارد سازی(ایزو) و منتورینگ و کوچینگ(مربیگری) کسب و کارهاست. جهت مشاوره و اخذ خدمات از این مجموعه می توانید با شماره های ذیل تماس حاصل کنید یا به آدرس شعبات نیک اندیشان یا آدرس سایت و ایستاگرام آن که در ادامه می آید مراجعه کنید.

02144231008

 Www.nickandishan.comسایت

@dr.hamzehsheikhایستاگرام

آدرس شعبه صادقیه: فلکه دوم صادقیه، ابتدای ستارخان، پ1190 ط2

02166461550

آدرس شعبه ولیعصر: ضلع شمال شرقی چهارراه ولیعصر پ1441 ط2

"این مطلب تبلیغاتی است"

انتهای پیام/

برچسب ها:

بازار