چگونه محیط کاری، عاری از هرنوع ویروس و آلودگی داشته باشیم؟

- اخبار بازار -

عاقلانه‌ است که برای انجام هر کاری ابزار مناسب انتخاب کنید. مثلا خیلی بعید و البته سخت است که یک نجار با اره دستی بتواند یک ساختمان بسازد. در مورد جاروبرقی‌ها هم همینطور است.  بعضی از جاروها برای انجام کارهای روزمره در نظر گرفته شده‌اند، در حالی‌که جاروهای دیگر به مکانیسم قدرتمندتری مجهز هستند که بتوانند پروژه‌های سنگین‌تر را انجام دهند. استفاده از جاروبرقی‌های خانگی برای تمیز نگه‌داشتن خانه امری عادی است و شاید اگر یک هفته از آن استفاده نکنید، احتمالاً کسی متوجه نمی‌شود. اما غفلت در استفاده از جاروبرقی‌های صنعتی در صنایع و محیط‌های تجاری نه تنها از نظر نظافت مشکل ایجاد می‌کند، بلکه می‌تواند خطرناک هم باشد. باقی‌مانده آلاینده‌ها در صنایع مختلف ممکن است باعث ایجاد لغزش یا بریدگی شوند و یا حتی به دلیل وجود ذرات مختلف در هوا مشکلات مربوط به سلامتی ایجاد کنند صاحبان صنایع و مشاغل مختلف باید به طور جدی به این قضیه فکر کنند و نسبت به تهیه  جاروبرقی صنعتی  اقدام نمایند. 

تفاوت بین جاروهای خانگی و صنعتی

جاروبرقی‌های صنعتی و جاروبرقی‌های خانگی در شکل و اندازه‌های مختلف وجود دارند، اما تفاوت آن‌ها چیست؟ بهتر است این مبحث را به چند بخش مجزا تقسیم کنیم.

  • قدرت و دوام جاروبرقی‌های صنعتی و خانگی

به طور معمول از جاروبرقی‌های خانگی برای رسیدگی به کارهای روزمره استفاده می‌شود. بنابراین، توان کارکرد مداوم موتور آن در مقایسه با جاروهای صنعتی خیلی کمتر است. بعضی از جاروبرقی‌های صنعتی پیشرفته می‌توانند توان عملکردی بسیار بیشتر از جاروهای خانگی داشته باشند. این ویژگی درمورد فضاهای بزرگ خیلی اهمیت پیدا می‌کند.

جاروهای صنعتی برای پاسخگویی به نیازهای نظافتی ساختمان‌های تجاری و مناطق بزرگ طراحی شده‌اند و نسبت به جاروهای خانگی حساسیت کمتری به مدت زمان عملکرد و زباله‌ای که جمع می‌کنند دارند. سرعت و قدرت مکش جاروهای صنعتی می‌تواند چندین برابر بیشتر از جاروبرقی‌های خانگی باشد. جاروبرقی‌های صنعتی معمولاً برای جمع‌آوری زباله‌های خشک و تر مناسب هستند.

به طور متوسط جاروبرقی‌های صنعتی دو برابر بیشتر از جاروبرقی‌های خانگی دوام می‌آورند زیرا ازمواد باکیفیت بالا و موتور قدرتمندی ساخته شده‌اند، همه این قطعات مقاوم در برابر ضربه هستند. جاروبرقی‌های صنعتی همچنین لوازم جانبی با کیفیت هم دارند

  • همه کاره بودن جاروبرقی‌های صنعتی

جاروبرقی‌های حرفه‌ای که برای تمیز کردن منظم انواع سطوح در محیط‌های تجاری و صنعتی طراحی شده‌اند، از قابلیت و انعطاف‌‌پذیری بیشتری نسبت به  جاروبرقی‌های خانگی برخوردار هستند. در حقیقت جاروبرقی‌های صنعتی علاوه بر مکش گرد و غبار و سایر آلودگی‌ها، می‌توانند مایعات و همچنین قطعات بزرگتری مانند سنگریزه، تراشه‌های چوب و حتی بقایای فلزات را بدون مسدود شدن مکش کنند. همانطور که در بالا هم اشاره شد، این ویژگی مستقیماً به قدرت بیشتر این دستگاه‌ها ارتباط دارد. جاروهای صنعتی به پورت‌های ورودی بزرگ‌تر و همینطور فیلترهای قوی‌تری مجهز شده‌اند. جاروبرقی‌های صنعتی انعطاف پذیرتر هستند چون مجهز به سیم برق‌هایی هستند که بسیار بلندتر از جاروبرقی‌های خانگی است. مخزن جاروهای صنعتی به طور کاملاً محسوسی بزرگ‌تر از جاروبرقی‌های خانگی است بنابراین بدون نیاز به تخلیه مخزن دستگاه مدت زمان طولانی‌تری می‌توانید از آن استفاده کنید.

  • اندازه و وزن جاروبرقی‌های صنعتی

جاروهای صنعتی ابعاد بزرگ‌تری دارند و به دلیل داشتن موتور قدرتمندتر، سنگین‌تر از مدل‌های خانگی هستند. اما حرکت و جابجایی آن‌ها خیلی راحت است. ممکن است این جاروها طوری طراحی شوند که کنترل‌ پیشرفته‌تری داشته باشند، و یا با داشتن چرخ‌های ظریف‌تر در فضاهای کوچک‌هم قادر به کار کردن باشند.

همانطور که می‌بینید تفاوت‌های بین جاروبرقی صنعتی و جاروبرقی خانگی کاملاً واضح است. اما تاکید می‌کنیم که هرکدام از آنها برای کار و هدف خاصی طراحی شده‌اند.

 

مزایای عملکردی استفاده از یک جاروبرقی صنعتی

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های فعالیت‌های تجاری در دنیای مدرن، نظافت و تمیزی محیط کار و فعالیت است. این مساله در ارزیابی‌های بهداشتی که انجام می‌شود اهمیت بسیار زیادی دارد. انتخاب تجهیزات مناسب نظافتی در کیفیت نظافت، صرفه‌جویی وقت و کاهش نیروی انسانی بسیار موثر است. استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی برای مشاغل مختلف می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد.

کاهش هزینه‌ها

ممکن است اینطور به نظر برسد که باید هزینه زیادی صرف خرید یک دستگاه جاروبرقی صنعتی بکنید، اما با گذشت زمان متوجه می‌شوید که تا چه اندازه در کاهش هزینه‌ها تاثیرگذار است. جاروبرقی‌های صنعتی طوری طراحی شده‌اند که ساعت‌های طولانی و حتی در شرایط سخت می‌توانند کار کنند.

افزایش سرعت نظافت

اگر فضای کار شما مساحت زیادی دارد و باید به طور منظم تمیز شود، استفاده از دستگاهی که به طور تخصصی برای این‌کار طراحی شده باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌هایتان شود. جاروبرقی‌های صنعتی به طور حرفه‌ای برای تمیز کردن فضاهای بزرگ در مدت زمان کوتاه ساخته شده‌اند.

مزایای بهداشتی استفاده از جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی‌های صنعتی پیشرفته مجهز به سیستم فیلتراسیون HEPA هستند و این امر باعث می‌شود که مواد آلرژی‌زا، باکتری‌ها و سایر آلاینده‌های میکروبی را از محیط جذب کنند.

جاروهای صنعتی به دلیل قدرتمندتر بود، بهتر می‌توانند به عمق فرش یا موکت یا سطوح پارچه‌ای نفوذ کنند و نظافت عمقی و موثرتری انجام دهند. هرچه فرآیند نظافت با کیفیت‌تر انجام شود، ماندگاری فرش و یا سطوح موکت شده بیشتر می‌شود.

 

قیمت جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی‌های صنعتی بر اساس جایگاه برند، جنس بدنه، تعداد موتور، حجم مخزن، لوازم و قطعات جانبی، میزان استفاده از انرژی، جنس و قدرت موتور مکنده قیمت‌گذاری می‌شوند. عوامل دیگری مانند کشور سازنده، سیستم‌های نوآورانه، قابلیت جمع‌آوری آلودگی‌های تر و خشک، فیلتراسیون حرفه‌ای به کار رفته در دستگاه، ظرفیت مخزن و همینطور گارانتی خدمات پس از فروش بر قیمت جاروهای صنعتی تاثیرگذار هستند.

 جاروبرقی‌های صنعتی کارچر(کرشر) آلمان جز قدرتمند‌ترین دستگاه‌های مکنده صنعتی محسوب می‌شوند. جاروهای صنعتی کلاس Ap کارچر  برای جمع آوری مایعات و انواع آلودگی های مرطوب و جمع آوری زباله های خشک و همچنین ذرات ریز در حد میکرون مناسب هستند. دستگاه های مکنده صنعتی کلاس استاندارد Kärcher آلمان در سری T و NT قابلیت جمع آوری انواع آلودگی های خشک و تر را دارند. در مکنده‌های صنعتی که مجهز به سیستم یا فناوری Tact هستند، فیلتر دستگاه به شکل کاملاً هوشمند توسط عبور جریان هوای پرفشار تمیز می شود.

اگر نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر درباره جاروبرقی‌های صنعتی کارچر دارید، به وبسایت شرکت کارن تجارت بهین، نماینده محصولات کارچر در ایران مراجعه نمایید. کارشناسان کارن تجارت آماده پاسخ‌گویی به سوالات شما هستند. (www.karenco.net)

"این مطلب تبلیغاتی است"

انتهای پیام/

برچسب ها:

بازار