لزوم تذکر به شبکه نمایش خانگی برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی

601909abd0138_2021-02-02_11-43
متخصص بیماری‌های عفونی و عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا گفت: به مسئولان تهیه برنامه‌های شبکه نمایش خانگی باید برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی حتماً تذکر جدی داده شود.

مسعود مردانی گفت: در حال حاضر برنامه‌هایی که از شبکه نمایش خانگی در حال پخش است، دو دسته اند یکی برنامه‌هایی که پیش از شیوع کرونا ضبط شدند و دیگری برنامه‌هایی که در حال حاضر و طی ماه‌های اخیر ضبط شده‌اند.

او گفت: به افرادی که در ایام شیوع کرونا درحال ضبط چنین برنامه‌هایی هستند و دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنند، باید حتما تذکر جدی داده شود.

مردانی افزود: نباید در روزهای کرونایی از به کارگیری اصول بهداشتی که مدت‌هاست به آن‌ها پرداخته می‌شود و همه از آن آگاه هستند، غافل شد.

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا بیان کرد: متاسفانه در برخی موارد افراد با وجود آگاهی از لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، باز هم در رعایت کردن آن‌ها سهل انگاری می‌کنند و باعث ایجاد گرفتاری برای افراد زیادی می‌شوند.

مردانی با بیان این نکته که در حال کنترل بیماری هستیم، افزود: یک سهل انگاری کوچک می‌تواند موجب بروز موج چهارم ویروس شود و در موج چهارم با توجه به سرمای فصل زمستان، دو تا سه ماه درگیر موج جدید خواهیم بود.

او گفت: فاصله گذاری اجتماعی به معنای رعایت فاصله یک و نیم متری با دیگران است و باید تمام افرادی که در مجموعه‌های پر رفت و آمد و شلوغ مشغول به کار هستند، این فاصله را رعایت کرده و از ماسک استفاده کنند.

این متخصص بیماری‌های عفونی یادآوری کرد: با توجه به کاهش آمار مرگ و میر کرونا در کشور در حال حاضر اصلا در شرایطی نیستیم که ماسک را برداریم. باید توجه داشت، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی هیچ ربطی به مشاهده علائم ویروسی و عفونی در دستگاه تنفس فوقانی افراد ندارد و افراد نباید فکر کنند که فقط با وجود ابتلا به کرونا باید از دیگران فاصله بگیرند بلکه، حتی با مشاهده ساده‌ترین علائم مانند آبریزش بینی، عطسه، سرفه و احساس تب نیز باید از شرکت در مجامع خودداری کنند، زیرا فرد ممکن است ناقل باشد و باعث ابتلای دیگران شود.

برچسب ها:

اجتماعی